![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2735046
*
nr 273 5046
Spegel
1800-tal, H89
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 09:47:02
1
200 kr
3/10 20:46:06
2
150 kr
3/10 20:46:38
2
250 kr
4/10 12:36:54
1
300 kr
5/10 14:00:16
2
450 kr
5/10 23:11:26
3
500 kr
5/10 23:12:23
3
550 kr
6/10 08:24:47
2
650 kr
6/10 15:52:25
4
Vinnande bud
6/10 15:54:35
4
justering av budtak
6/10 15:55:16
3
800 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 273 5046
Spegel
1800-tal, H89
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 09:47:02 | 1 | 200 kr |
3/10 20:46:06 | 2 | 150 kr |
3/10 20:46:38 | 2 | 250 kr |
4/10 12:36:54 | 1 | 300 kr |
5/10 14:00:16 | 2 | 450 kr |
5/10 23:11:26 | 3 | 500 kr |
5/10 23:12:23 | 3 | 550 kr |
6/10 08:24:47 | 2 | 650 kr |
6/10 15:52:25 | 4 | Vinnande bud |
6/10 15:54:35 | 4 | justering av budtak |
6/10 15:55:16 | 3 | 800 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53